DUYSİAD'LA 2 YIL
Yaşar POLAT

Yaşar POLAT

DUYSİAD'LA 2 YIL

26 Ekim 2021 - 11:18

  DUYSİAD’LA 2 YIL

2019 Yılından bu yana basın danışmanlığını yaptığım DUYSİAD da (Dünya yatırımcı ve sanayici işadamları derneği) tam 2 yılımı geride bıraktım.

Bir STK ın basın danışmanı olmak öyle sıradan basit bir iş değil.

İlk teklif geldiğinde doğal olarak araştırdım herhangi bir siyasi uzantısı var mı? Cemaat tarikat bağlantısı var mı? Dış güçler ya da içeride hizmet ettiği bir kuruluş var mı?  YOKKK

Beni tanıyanlar bilir gazetecilik hayatım boyunca hiçbir siyasi, cemaat, tarikat nede benzeri bir görüşe ne hizmet ettim nede doğrudan tarafı oldum. OLMAMDA.

Hal böyle olunca Genel Başkan Ahmet Kızılöz, yönetim ve üyelerin kısa zamanda bende güvenini kazandım ve hep birlikte çok güzel işler çıkardık.

Üstelik pandemiye ve ekonomik sıkıntılara rağmen.

Özellikle Genel başkan Ahmet Kızılöz’den bahsedecek olursam kendisi tam bir Kayserili!

Kayserili deyince işinin aşığı… Koskoca bir firmanın gene müdürü, yönetim kurulu üyesi. Parayla pulla işi olmaz dediğimiz adam DUYSİAD için gece gündüz çabalayıp duruyor.

Öyle ki ben dâhil günde en az 2 kez DUYSİAD ile ilgili telefondan görüşüyoruz. Bütün yurt içi ve yurt dışı üyeleri, yönetim kurulunu, DUYSİAD iş bağlantılarını düşününce inanın aklım almıyor.

25 yıldır tanımadığım STK başkanları kalmadı, işine âşık ve olağanüstü vizyona, zekâya sahip böyle birini tanımadım.

En sevdiğim tarafı da mütevazı ve nazik olması. bu yönüne hayranım. Birde DUYSİAD da kesinlikle siyasete müsaade etmemesine…

Yönetim kurulu ve üyelerden tek tek bahsetmek isterim ama burada kelimelere sığmaz.

İnanın sanki dünya iyisi insanlar bir araya gelmiş.

Herkes işinde gücünde ve dürüst işler yapıyorlar. Eksikler yok mu? Elbette var ama zamanla daha iyi olacağına inanıyorum.

Sözün özü iyi ki DUYSİAD ailesindeyim iyi ki böylesi güzel insanlarla tanışmışım.

Daha nice güzel ve başarılı senelere

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar