Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu! Okullar 31...

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu! Okullar 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlık ettiği Koronavirüs Bilim Kurulu eğitim gündemiyle bir araya gelen toplantı sona erdi. Bilim Kurulu toplantısı sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açılacağını ve 21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacağını duyurdu.

Editor: Haber Editörü
13 Ağustos 2020 - 15:26

Son dakika haberine göre okullar 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açılacak. Koronavirüs Bilim Kurulu, 2020- 2021 Eğitim Öğretim Yılı için toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun tavsiye kararının yüz yüze eğitimin en az 1 ay ertelenmesi olduğunu açıkladı. Bu açıklamadan hemen sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kameralar karşısına geçti ve alınan kararları açıkladı.

BAKAN SELÇUK KARARI AÇIKLADI: YÜZ YÜZE EĞİTİM ERTELENDİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarla ilgili alınan son kararı açıkladı. Selçuk, "Bilim kurulunun tavsiye kararı neticesinde 2020-2021 eğitim yılına başlıyoruz.Buna göre 31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz." dedi.

Eğitimcilerin sınıflarındaki her bir öğrencinin gözünün içine bakıp derse öyle başladığını ifade eden Bakan Selçuk, bunun böyle devam etmesi ve okulların yüz yüze eğitimle açılabilmesi için herkesi sorumlu olmaya davet ederek, "okulları birlikte açacağız" dediklerini ve bu sorumluluğu paylaşmak istediklerini belirtti.

Bu süreçte Bakanlık olarak okulların sağlık ve güvenle açılabilmesi için sınıfların sosyal mesafeye göre ayarlanması, dezenfektan, maske tedariği, fiziki ve sosyal yeterlilikler hususunda tüm detayları çalıştıklarını, hazırlıkları ve standartları da tamamladıklarını anlatan Selçuk, uzun süreden beri Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kuruluyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yaptıkları görüşmeler neticesinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına nasıl başlanacağıyla ilgili kararları olgunlaştırdıklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TEKİRDAĞ’DA YAN YANA 3 BİNADA YANGIN
TEKİRDAĞ’DA YAN YANA 3 BİNADA YANGIN
7 YILDIR EVLADININ YOLUNU GÖZLEYEN BABA 'TESLİM OL' ÇAĞRISI YAPTI
7 YILDIR EVLADININ YOLUNU GÖZLEYEN BABA 'TESLİM OL' ÇAĞRISI YAPTI